Je to 20 let, co Brazílie vyhrála mistrovství světa

Brazílie porazila Jižní Koreu 4:1 a ten nejlepší dárek nadělila Pelému, který se na nemocničním lůžku stále staral o vítězství týmu. Pelé doufá, že Brazílie na tomto mistrovství světa opět zvedne Herculesův pohár. Brazílie po 20 letech znovu nevyhrála mistrovství světa, čekala příliš dlouho. Poté, co Brazílie naposledy vyhrála mistrovství světa v roce 1970, získala titul znovu v roce 1994 a interval mezi nimi byl dlouhých 24 let.

To byl nejdelší interval mezi tituly světového poháru v historii brazilského fotbalu, a pokud se této skupině mladých lidí nepodaří uskutečnit svůj sen vyhrát šampionát, může také rekord tohoto intervalu znovu prodloužit. Tento dres Brazílie Mistrovstvi Sveta 2022 představuje začátek fotbalových snů příliš mnoha lidí a jejich fotbalový duch hluboce ovlivnil myšlení generací. Jižní Korea chtěla Brazílii lehce porazit, ale nečekala, že ji soupeři snadno porazí.

Neymar opět oblékl fotbalové dresy s číslem 10, v rekonvalescenci nezůstal jako dříve. Nyní chce Neymar využít poslední šance na zisk šampionátu, a tak se musí aktivně zapojit do hry stůj co stůj. Soupeřem Brazílie v dalším kole je Chorvatsko. Tyto dva týmy proti sobě nikdy v historii nehrály, kdo je tedy mezi nimi skutečným silným soupeřem.